«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmawiamy wobec Najświętszego Sakramentu Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia się Sercu Pana Jezusa. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, przez który przygotowujemy się na przyjście Chrystusa. Elementem tego czuwania będą też roraty, których porządek podamy za tydzień.

2. Już od dzisiaj możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku są one w jednym kolorze (czerwonym). Cena małej świecy wynosi 6 zł, a dużej 15 zł. Jeśli ktoś złoży większą ofiarę, to wpływy będą przeznaczone na dzieła dobroczynne w parafii.

3. Za tydzień natomiast zostaną poświęcone opłatki. Dochód z ich sprzedaży tradycyjnie przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Zwykle wystarczało to na jeden miesiąc. Przy okazji informujemy, że ogrzewanie (w ograniczonym zakresie) jest włączone od ubiegłego piątku. Prosimy zatem o zamykanie drzwi świątyni.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17.00 będzie adoracja i możliwość spowiedzi. Wizyta u chorych odbędzie się natomiast w następującym porządku:

  • w czwartek Dom Opieki Eden przy ul. Reymonta – od godziny 9.30
  • w piątek, od godz. 8.30 wizyta u chorych indywidualnie, a o 10.00 w Domu Opieki na Skałce (z Mszą św.)

5. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej Mszy św. uczcimy Niepokalane Serce N. M. P., a po południu zgromadzimy się o godz. 16.45 na kolejnym Wieczorze Uwielbienia.

 

6. Rodziny goszczące figurę Matki Boskiej Fatimskiej w tym tygodniu: dzisiaj – r. Barczyk, w poniedziałek – p. Bućkowski, we wtorek – r. Molęda, w środę – r. Wełna, czwartek – r. Kałwa, piątek – r. Chwast, sobotę – r. Sowula, niedziela – wolny termin. Kolejny wolne terminy – od 13 grudnia aż do Świat Bożego Narodzenia.

7. Dziękujemy parafianom z ul. 1 Maja numery parzyste za pomoc w sprzątaniu świątyni i prosimy o to w najbliższą sobotę parafian z ul. 1 Maja – numery nieparzyste. Wdzięczni jesteśmy także tym parafianom, którzy w sobotę do południa pomogli posprzątać trawniki wokół kościoła.

8. W minionym tygodniu zmarł śp. Marian Stawski. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00.