«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 03.12.2017

1. Dziękujemy tym, którzy przygotowali dla nas ostatni wieczór uwielbienia i wszystkim, którzy przybyli uwielbić Chrystusa. Zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00.

2. Częścią naszego przygotowania na przyjście Pana jest w Adwencie czuwanie razem z Maryją na Jego urodziny. Zachęcamy do licznego udziału w roratach wieczorem o godz. 18.00 a w sobotę o godzinie 7.00. Wszystkie dzieci zachęcamy do licznego udziału w Roratach, na które zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.00. Wtedy będą otrzymywać specjalne obrazki i brać udział w losowaniu figurki Pana Jezusa.

3. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, których program umieściliśmy na stronie internetowej parafii i w tablicy ogłoszeń. Poprowadzi je dla nas Dyrektor Domu św. Józefa w Będzinie ks. Rafał Stępniewski. Zachęcamy do licznego w nich udziału.

4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, którzy przygotowują się do uroczystości Pierwszej Komunii na Mszę św. o godz. 18.00 podczas, której zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej.

4. W przyszłą niedzielę będzie po każdej Mszy św. zbiórka na Kościół Katolicki na Wschodzie. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy na ten cel złożą ofiarę.

5. Wiele osób pytało o zbiórkę elektrośmieci. W tym roku jest ona w naszej diecezji nieco opóźniona. Odbiór niepotrzebnego sprzętu w naszej w parafii będzie 14 grudnia. Ale już teraz możemy dostarczać go na wewnętrzny dziedziniec plebanii, gdzie będą przygotowane palety, na których należy go składować (jest możliwość wjazdu na podwórko, żeby nie dźwigać ciężkich przedmiotów). Akcję na rzecz wsparcia misji prowadzi organizacja Kościół w Potrzebie.

6. Jest już możliwość nabywania świec wigilijnych także poświęconych opłatków. Są do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci w cenie 20 zł.

7. Dziękujemy parafianom z ul. 1 Maja – numery nieparzyste za liczną obecność oraz wyjątkowo sprawne i dokładne sprzątanie świątyni. Prosimy o pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Kościuszki. Wdzięczność wyrażamy panom Janowi, Mieczysławowi i Władysławowi za odśnieżenie alejek wokół świątyni i ogrodzenia.

8. W sobotę pochowaliśmy naszego parafianina śp. Anatola Szygułę, którego polecamy Bożemu Miłosierdziu.