«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 10.12.2017

1.  Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Rafała Stępniewskiego, który poprowadzi dla nas tegoroczne rekolekcje adwentowe. Dla niego i siebie prośmy o dary Ducha Świętego, by udział w nich przyniósł obfite owoce. W poniedziałek i wtorek spotykamy się o godzinie 9.00, 16.00 (głownie dzieci i młodzież) i 18.00. Spowiedź będzie w poniedziałek w godzinach od 8.30 do 10.00 i po południu w dwóch turach: od 15.30 do 16.30 oraz 17.00 d0 18.30. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczymy na pokrycie kosztów rekolekcji.

2. Przypominamy, że po Mszach świętych zbieramy dziś ofiary na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Możemy też zaopatrzyć się  w opłatki i świece wigilijne, których w ubiegłą niedzielę rozeszła się już 1/3 oraz lampiony (20 zł).

3. W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 w imieniu Burmistrza Miasta zapraszamy na wspólny opłatek mieszkańców Bukowna na placu przed Centrum Kultury im. św. Jana Pawła II. Natomiast o godzinie 17.00 odbędzie się w kościele w Bolesławiu kolejny wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Dziękujemy bardzo paniom Grażynie, Celinie i Annie za przygotowanie do przezimowania azalii japońskich i części rodedondronów (niektóre są już zbyt duże, by je owinąć agrowłókniną). Wdzięczność wyrażam też panom Wiesławowi, Tadeuszowi i Władysławowi za przewiezienie na czas zimy naszych kwiatów z kościoła do Miejskiego Ośrodka Kultury. W najbliższą środę rozpoczynamy już przygotowania do tegorocznego Bożego Narodzenia. Chcemy przetransportować i ustawić na placu kościelnym dwie choinki oraz przygotować prace przy szopce.

5. W związku z rekolekcjami i spowiedziami rekolekcyjnymi nie będzie czynna we wtorek i sobotę kancelaria parafialna.

6. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską: niedziela – r. Hofler, poniedziałek – r. Duda, wtorek – r. Seweryn, w środę – r. Ziółkowskich, czwartek – termin wolny, piątek – r. Krzemień, sobotę – r. Stochel, niedziela – r. Fałda.  Kolejne wolne terminy – od 21 grudnia aż do Świąt Bożego Narodzenia (w sumie są jeszcze 4 wolne dni).

7. Dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Leśnej za przejazdem, Sosnowej, Poprzecznej, Grabowej, Młyńskiej, Olchowej i Brzozowej.

8. Tylko do środy wieczorem możemy dostarczać na plac przed plebanią tzw. elektrośmieci.