«

»

Życzenia na Boże Narodzenie 2017 roku

Kochane Siostry i Bracia. Cieszę się, że wraz z parafialną rodziną mogę przeżywać po raz kolejny te piękne Święta Bożego Narodzenia. Jeszcze dwa dni temu nie byłem tego pewien. Ale dzięki Bożej łaskawości mogłem w wigilijny wieczór uklęknąć nie tylko przy żłóbku, ale i przy figurce Matki Bożej Fatimskiej. Miałem już napisane z bólem serca, w dosłownym tego znaczeniu, życzenia. I wtedy uświadomiłem sobie, że przybyła do naszej wspólnoty, 25 marca w Zwiastowanie Pańskie. Wtedy poczęło się w Niej Słowo Wcielone. A potem ruszyła w odwiedziny, podobnie jak do krewnej swej Elżbiety, do wielu rodzin naszej parafii. Wróciła do kościoła dokładnie w Wigilię, by stanąć pośród choinek, przed amboną, miejscem głoszenia Bożego słowa. Wróciła dokładnie w dzień, w którym świątynia zamienia się w nasze parafialne Betlejem. Trudno o bardziej trafną symbolikę. Maryja rodzi dziś Zbawiciela świata, daje nam Słowo Wcielone. Przyjmijmy ten wielki dar. Niech stanie się radością naszą, jak jest radością pasterzy! Kochane Siostry i Bracia. Wraz z księdzem Tomaszem pragniemy złożyć Wam najlepsze życzenia z okazji może nie najważniejszych, ale na pewno najpiękniejszych świąt chrześcijańskich, jakim jest Boże Narodzenie. Życzymy, aby Słowo Wcielone zamieszkało na trwałe w Waszych rodzinach i stało się źródłem miłości, pokoju i nadziei. Oby swym światłem rozjaśniało także, to co trudne w naszym życiu. Niech Wam Boże Dziecię błogosławi! Szczęść Boże!

Ks. proboszcz