«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 31.12.2017

1. Dziękujemy za ofiary złożone w drugi dzień świąt na wsparcie wyższych uczelni katolickich w kwocie 3939 zł (o 270 zł więcej niż przed rokiem).

2. Wdzięczność wyrażamy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o to w piątek (z uwagi na sobotnią Uroczystość) o godz. 15.00 parafian z ul. Wyzwolenia.

3. Jutro Uroczystość N.M.P. Bożej Rodzicielki. Msze sprawowane będą, jak w niedzielę. Za tydzień natomiast Niedzielą Chrztu Pańskiego zamkniemy w liturgii okres Bożego Narodzenia.

4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. Sprawowane będą, jak w niedzielę. Tradycyjny Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 10.30 w kierunku naszej  świątyni z trzech miejsc: orszak zielony spod MOK-u, spod Przedszkola Miejskiego – czerwony i niebieski od Przedszkola Sióstr Prezentek. Spotkanie nastąpi przy tunelu od strony ul. 1 Maja, skąd wspólnie pomaszerujemy na Eucharystię o godzinie 11.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Będzie je można kupić po Mszy św. od ministrantów w specjalnie przygotowanych zestawach zawierających kredę, kadzidło i węgielek do spalenia kadzidła w domu w cenie 5 zł. Tak uzyskane pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie ministrantom zimowego wyjazdu do Zakopanego. Kredą znaczymy drzwi naszych mieszkań (C+M+B 2018).

5. Taca z trzech Króli będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek adoracja i spowiedź od godziny 17.00 a o 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W Trzech Króli nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. M. będzie po Eucharystii z godziny 7.30. Wizyta u chorych będzie w tym miesiącu po zakończonej kolędzie, za wyjątkiem Domów Opieki, które tę wizytę mają w najbliższą środę i piątek przed południem.

7. Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień od 2 do 4 stycznia 2018:

 • Wtorek, 2 stycznia
  od 9.00 – ul. Zwycięstwa 1, 2, 3
  od 15.00 – ul. Wiśniowa
 • Środa, 3 stycznia
  od 15.00 – ul. Niepodległości 3
 • Czwartek, 4 stycznia
  od 9.00 – ul. Miarki, Krótka i Skwer
  od 15.00 – ul. Powstańców Śląskich (numery parzyste)

Porządek wizyty duszpasterskiej (odnośnik do całego planu wizyty duszpasterskiej).

8. Na koniec Starego Roku serdecznie dziękuję całej wspólnocie parafialnej za wszelkie wsparcie udzielane kapłanom w ich duszpasterskim wysiłku. Dziękujemy za modlitwę, ofiary na rzecz parafii, poświęcony czas i pracę oraz w zaangażowanie w liturgię. Przepraszamy za uchybienia, bo tak jak Wy, jesteśmy również grzesznikami. Liczymy na dalsze współdziałanie i życzliwość na większą chwałę Bożą w nadchodzącym Nowym Roku.