«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 06.04.2014

1. Serdecznie dziękuję parafianom ze Starczynowa za sprzątanie świątyni. Proszę o nie w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 parafian z ul. Kolejowej, Leśnej do przejazdu, Starczynowskiej i Wygiełza.

2. Wdzięczność chcę wyrazić wobec naszych panów za całotygodniową pracę porządkową przy plebanii oraz paniom za sobotnie prace przygotowawczo-porządkowe pod kolejny etap remontu.

3. Już teraz pragnę uprzedzić, że na 9 maja o godz. 18.00 planowana jest w naszej parafii przez organizację „Kościół w Potrzebie” zbiórka złomu, zużytego sprzętu AGD i elektronicznego. Odbędzie się ona na parkingu przed kościołem, gdzie wyznaczonego dnia będzie można dostarczyć wyżej wymieniony sprzęt, czy złom. W związku z tym prosimy naszych parafian o przygotowanie się do tej akcji i wyszukanie niepotrzebnego bądź zużytego sprzętu. W ubiegłym roku za pozyskane w ten sposób pieniądze zbudowano m.in. szkołę w Afryce.

4. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Męki Pańskiej (Palmowa Niedziela) rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm odbędzie się podczas każdej Mszy św. Nieco inaczej będzie to wyglądać na sumie o godzinie 11.00. Nowością jest organizowana po raz pierwszy w tym roku procesja palmowa spod Miejskiego Ośrodka Kultury. Podobnie, jak w przypadku Orszaku Trzech Króli, gromadzimy się z palmami o godzinie 10.30 pod siedzibą MOK-u, skąd wyruszymy do kościoła prowadzeni przez ministranta z krzyżem. Tutaj wyjdą nam na spotkanie kapłani wraz z asystą ministrantów i na placu kościelnym odbędzie się obrzęd poświęcenia palm, a po nim wejdziemy na Mszę św. Po Eucharystii odbędzie się tradycyjny konkurs na najpiękniejszą i najbardziej oryginalną palmę.

5. Zwracam się z serdeczną prośbą o utrzymanie czystości nie tylko na cmentarzu parafialnym, ale i w bezpośrednim jego otoczeniu. Śmieci nie wyrzucamy za ogrodzenie lecz do kontenera. Proszę też o niepalenie zniczy przy krzyżu papieskim (chcemy tam przygotować najpierw odpowiednią szybę), a gdy będzie już taka możliwość, byśmy czynili to dbając o porządek (usuwali zużyte znicze). Proszę też nie przynosić tam i na grób Ks. Zelka sztucznych kwiatów.

6. W minionym tygodniu pochowaliśmy dwóch naszych parafian: Tadeusza Cierockiego i Kazimierza Pytel. Obu zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

7. Kończy się okres Wielkiego Postu. Tym bardziej zachęcamy do udziału w pozostałych jeszcze nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Najbliższą poprowadzą dzieci starszych klas szkoły podstawowej z Zespołu szkół nr 1 w Bukownie, a ostatnią w Wielki Piątek – siostry Prezentki (o godz. 17.15).