«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 28.01.2018

1. Jutro kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Niestety, musieliśmy znowu zmodyfikować nieco jej porządek z uwagi na pogrzeb, na który ks. proboszcz musi udać się do Zawiercia na godzinę 13.00. W związku z tym na ulicach Spacerowej i Bukowej byłaby ona w dwóch etapach. Ks. Proboszcz od godziny 9.00 udałby się na ulicę Spacerową, a ks. Tomasz w tej samej porze na ulicę Bukową. Odwiedzilibyśmy tych, którzy mogą nas przyjąć przed południem. O godzinie 15.00 rozpocznie się kolęda na ulicy Niepodległości 4 oraz ok. 16.00 na ulicy na Spacerowej, Bukowej (dla tych których nie będzie do południa) i Krasickiego. Zmianie uległ też termin kolędy w Domach Opieki Skałka i Eden. W Edenie będzie z wizytą ks. Tomasz w czwartek od godziny 10.00 (z Komunią św. z racji wizyty u chorych), natomiast w piątek o godzinie 10.30 będzie Msza św. połączona z kolędą i Komunią św. chorych w „Skałce”. Pozostałych chorych odwiedzimy w sobotę po godzinie 10.00.

2. W związku z zakończeniem kolędy od wtorku przywrócona zostaje Msza św. o godzinie 18.00.

3. W piątek mamy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. będą odprawione o godzinie 9.00, 16.00 i o 18.00. Podczas każdej z nich odbędzie się poświęcenie gromnic. Bardzo prosimy o ich dobre zabezpieczenie przed kapaniem wosku. Chodzi zwłaszcza o ochronę tapicerki ławek. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarą złożoną na tace wspierać będziemy żeńskie Zakony Klauzurowe. Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Adoracja i okazja do spowiedzi będą między Mszą św. z godziny 16.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu mamy też pierwszy czwartek i sobotę miesiąca. W czwartek pomodlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę uczcimy Niepokalane Serce N. M. P. nabożeństwem po porannej Eucharystii. Po południu natomiast będzie kolejny wieczór uwielbienia o godzinie 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W sobotę o godzinie 9.00 prosimy o pomoc panie i panów w demontażu świątecznej dekoracji i sprzątaniu kościoła.

6. Na stoliku przy wejściu do kościoła są już bilety informacyjne o tym, jak przekazać 1% podatku na fundację wspierającą chorą Amelkę lub na cele Parafiady.