«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 18.02.2018

1. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki za sprzątanie kościoła. Proszę o to w najbliższą sobotę parafian z ul. Cichej, Borowskiej, Krótkiej, Skwer, Parkowej, Słowackiego, Krasickiego, Bukowej i Spacerowej.

2. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. Zatem w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15; zaś w niedzielne popołudnie o godz. 15.30 gromadzimy się wszyscy, aby wspólnie przeżywać Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Wdzięczność wyrażamy wspólnocie Żywego Różańca za przygotowanie rozważań ostatniej Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek poprowadzą je natomiast Siostry Prezentki.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od trzeciej niedzieli Wielkiego Postu tj. od 4 do 7 marca.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tradycyjne już skarbonki jałmużny wielkopostnej w cenie 2,50 zł. Ministranci rozprowadzają również świece wielkanocne – paschaliki w cenie 5 zł, oraz płyty z muzyką z filmu Dwie Korony o św. Maksymilianie Kolbe w cenie 15 złotych.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego Niedziela.

6. W dniach od 19 do 24 lutego kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy związane z POGRZEBEM prosimy zgłaszać do Sióstr Prezentek – do Siostry Heleny Zakrystianki.

7. 14 kwietnia 2018 roku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Głównym punktem będzie Eucharystia o godz. 12:00. Nasz dekanat pragnie wziąć udział w tej pielgrzymce. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się do zakrystii do Siostry Heleny do 11 marca. Prosimy o jak najwcześniejsze zapisy, by można było zamówić autokary i rozplanować koszty. Bliższe informacje w późniejszym czasie.

8. 23 marca odbędzie się II Sławkowska Nocna Droga Krzyżowa do Sanktuarium w Płokach. Zapisy i bliższe informacje podamy w przyszłą niedzielę.