«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Święta Zmartwychwstania Pańskiego 20.04.2014

1. Wielką wdzięcznością obejmujemy kilkanaście pań i panów, którzy w środę trudzili się nad porządkowaniem kościoła i otoczenia. Dziękuję też wszystkim, którzy przez swój grosz i wielogodzinną pracę przyczynili się do powstania pięknego wystroju świątyni na Triduum Paschalne i Zmartwychwstanie Pańskie. Proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę parafian z ul. Szkolnej i Nowej (bloki i domy prywatne).

 2. Dziękuję gorąco wszystkim czynnie zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego. W sposób szczególny pragnę podkreślić rolę wspólnoty ministranckiej na czele z prowadzącym ks. Piotrem.

3. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

4. W związku z trwającą aż do następnej niedzieli oktawą Zmartwychwstania Pańskiego nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

5. Następna niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odprawimy z tej okazji nabożeństwo eucharystyczne ku czci Miłosierdzia Bożego. Na godzinę 11.00 prosimy o przyniesienie skarbonek jałmużny wielkopostnej, które w czasie przygotowania darów złożymy jako owoc naszej wielkopostnej jałmużny u stóp ołtarza. Gdyby ktoś naprawdę nie mógł przyjść na Eucharystię o godzinie 11.00, może oddać skarbonkę w zakrystii. Połowa tacy z tejże niedzieli przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezjalną. Jest to także dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II. W związku z tym w sobotę o godzinie 20.00 będzie modlitewne czuwanie przygotowujące nas do tego wydarzenia. Potrwa do godziny 21.00 i skończymy je śpiewem Barki przy krzyżu papieskim.

7. W środę o godz. 18.00 będzie spotkanie dzieci klas III w związku z rocznicą I Komunii św., w czwartek na godz.18.00 zapraszamy dzieci klas II, a w piątek uczniów klas III gimnazjum na próbę przed bierzmowaniem. Obecność wszystkich jest konieczna.

8. Życzenia Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego dla Parafian i Gości:

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu duszpasterzy Parafii św. Andrzeja Boboli składamy naszym Kochanym Parafianom i Drogim Gościom płynące z serca życzenia. Niech radość i nadzieja, jakie wstąpiły w dusze uczniów po zmartwychwstaniu Jezusa staną się także Waszym udziałem i to nie tylko w te święta, ale niech przenikną, często trudną przecież, Waszą codzienność. Dzielcie się tą radością z innymi, przede wszystkim ze swoją najbliższą rodziną. Bądźcie dla siebie nawzajem szczęściem, wsparciem i ostoją. Niech na takie przeżywanie Wielkanocy błogosławi Wam nasz zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus!