«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 11.03.2018

1. Bardzo dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Poprzecznej, Leśnej na Starczynowie (za przejazdem), Sosnowej, Grabowej, Młyńskiej, Grabowej i Brzozowej.

2. Podziękowanie kieruję też do tych, którzy przygotowali wieczór Uwielbienia i wszystkich, którzy w nim wzięli udział oraz dzieciom prowadzącym ostatnią Drogę Krzyżową. Dekanalny Wieczór Uwielbienia odbędzie się natomiast w najbliższą sobotę w Bolesławiu o godz. 17.00.

3. Wdzięczność wyrażamy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych, mimo panujących w ubiegłym tygodniu dotkliwych mrozów, które bardzo wyziębiły świątynię. Informujemy, że chorych będziemy odwiedzać po przyszłej niedzieli oraz w poniedziałek i wtorek po Niedzieli Palmowej. Bardzo prosimy, by już zgłaszać naszych chorych w zakrystii.

4. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na misje. W sumie złożyliśmy na ten cel 1434 zł.

5. Jeszcze raz prosimy naszych parafian o zgłaszanie w kancelarii wszelkich prac wykonywanych na cmentarzu parafialnym. Absolutnie nie wolno czynić tego samowolnie. Zdarzyło się pod moją nieobecność, że ktoś przeciął kłódkę zabezpieczającą dolną bramę. Można to więc traktować, jak włamanie. Teren cmentarza został ostatnio ogrodzony i jeśli pozwolą na to fundusze, to prace będą tam kontynuowane jeszcze w tym roku. Proszę także, by rodzice dopilnowali małe dzieci, by nie wchodziły na trawniki z krokusami. Na razie nie możemy ich ogrodzić z uwagi na zmarznięty grunt.

6. Za tydzień wysłuchamy kolejnej z cyklu katechez o chrześcijańskim kształcie patriotyzmu. W piątek natomiast zapraszam po Mszy św. wieczornej do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Miłosierdzia Bożego.