«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 18.03.2018

1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie parafianom ze Starczynowa. W najbliższą sobotę proszę o to parafian z ul. Leśnej (odcinek od Kolejowej do przejazdu), Wygiełza i Starczynowskiej.

 

2. W końcówce Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także do nabywania paschalików i skarbonek jałmużny wielkopostnej. Te pierwsze przydadzą się podczas Liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. W następną niedzielę będzie też można zakupić tzw. „chlebki miłości” w cenie 5 zł. Każdy taki chlebek, daje możliwość zakupienia 2 chlebów dla ubogich. Dobrze będzie włożyć go do koszyczka ze święconką (do tego czasu najlepiej jest go zamrozić).

 

3. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa. Msze św. odprawimy o godz. 9.00 i 18.00.

 

4. W piątek odbędzie się nocna Droga Krzyżowa wiernych naszego dekanatu. Oczywiście dla tych, którzy na nią nie pójdą będzie nabożeństwo w kościele tradycyjnie o 17.15. Tych,którzy wybierają się na nocną Drogę Krzyżową prosimy o przyjście na Eucharystię na godzinę 18.00 (nie będzie jej w Płokach). Po Mszy św. poczekamy na wiernych z innych parafii (Sławków rusza o 17.30) i dopiero po połączeniu się wszystkich grup ruszymy już razem rozważać w drodze poszczególne stacje. Można się jeszcze zapisywać. Koszt ubezpieczenia i autokaru to 15 zł.

 

5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Choć poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św., to przed sumą o godz. 11.00 uczynimy to na placu kościelnym i dopiero po tym obrzędzie wejdziemy na sprawowanie Eucharystii do kościoła. Prosimy, by wierni ustawili się po obu stronach głównej alejki aż do parkingu włącznie. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjnie konkurs palm.

 

6. W najbliższy poniedziałek i środę pragnę udać się z wizytą do chorych (od godziny 9.00). Prosimy o ich zgłaszanie. „Skałka” i „Eden” tę wizytę mieć będą w przyszły poniedziałek o godzinie 10.00.

 

7. W związku z rekolekcyjnymi spowiedziami w Sławkowie i Okradzionowie w najbliższy wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

 

8. Poświęcenie i rozdanie modlitewników dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. odbędzie się w 8 kwietnia, w Niedziele Miłosierdzia Bożego o godz. 11.00.