«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018

1. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w liturgii Triduum Paschalnego. Na ręce ks. Tomasza składam podziękowanie imponującej asyście ministranckiej za piękną i dostojną i perfekcyjnie przygotowaną służbę ołtarza. Nie mogę pominąć, tych którzy przygotowali dekoracje i zadbali o posprzątanie świątyni w sobotę oraz jej otoczenia w ostatni poniedziałek. Dziękuję scholce za piątkową adorację, parafianom za nocne czuwanie i wszystkim zaangażowanym przez ostanie dni w liturgię słowa i rezurekcyjną procesję w tym strażakom.

2. Dziękuję za ofiary złożone w Wielki Piątek na Grób Pański w Jerozolimie w kwocie 2106 zł. Jutro natomiast przez ofiary na tacę udzielimy materialnego wsparcia uczelniom katolickim.

3. W tym roku pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca przypada w oktawie Wielkanocy. W czwartek pomodlimy się o powołania przed Najświętszym Sakramentem po wieczornej Eucharystii. W piątek możliwość adoracji i okazja do spowiedzi o godzinie 17.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. po porannej Eucharystii. Natomiast Wieczór Uwielbienia przeniesiony jest na drugą sobotę kwietnia.

4. Chorych odwiedzimy w czwartek o godz. 10.00 (Eden i chorzy zgłoszeni do jutra) oraz w piątek o godzinie 10.00 w Centrum Medycznym „Skałka” (z Mszą św.).

5. Przyszła niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. O 15.00 odprawimy nabożeństwo o Miłosierdziu Bożym z Koronką wobec Najświętszego Sakramentu. Tego dnia przynosimy też ze sobą skarbonki jałmużny wielkopostnej.

6. Życzenia świąteczne: Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego wszystkich naszych parafian i Gości ogarniamy szczególną modlitwą i życzliwością. Niechaj te Święta będą rzeczywiście błogosławione, a więc naznaczone w Waszych Rodzinach wyjątkową obecnością i łaskawością Boga. Niech miłość do Niego otwiera Was na siebie wzajemnie, byście cieszyli się tym świętem w waszych domach i wśród przyjaciół. I jak w życiu uczniów Jezusa zmartwychwstanie sprawiło, że radość i szczęście towarzyszyły  im nawet w trudnych chwilach, tak też nich będzie i w Waszym. Bądźcie świadkami Zmartwychwstałego! Szczęść Boże.