«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy 29.04.2018

1. Dziękujemy parafianom z ul. Wyzwolenia za sprzątanie świątyni i otoczenia. W tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Górniczej, Jodłowej, Lipowej, Powstańców Śląskich, Mickiewicza i Sienkiewicza.

2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będziemy je odprawiać bezpośrednio po wieczornej Eucharystii. Wyjątkiem będą tzw. białe tygodnie po I Komunii św. Wtedy majówki będą przed Mszą św.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Czwartek to równocześnie Uroczystość N. M. P. Królowej Polski. Msze św. odprawimy tego dnia o godzinie 9.00 (za Ojczyznę – intencja od Rady Miejskiej), 11.00 i 16.00. Po ostatniej Mszy św. połączymy nabożeństwo majowe z modlitwami o powołania do kapłaństwa i zakonu.
W piątek będzie okazja do spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu od   godziny 17.00. Domy Opieki odwiedzimy tego dnia o godz. 10.00. Indywidualnie chorych możemy zgłaszać w zakrystii.
W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie tym razem przed wieczorną Eucharystią: o godz. 17.30 – pokutny różaniec fatimski połączony z nabożeństwem majowym, Msza Święta i medytacja pierwszo sobotnia. Zachęcamy do praktyki 5 pierwszych sobót miesiąca.
Wieczór Uwielbienia zostaje tym razem przeniesiony na  sobotę przypadającą 19 maja.

4. Dziękuję serdecznie Panu Janowi Kajdzie za posprzątanie gałęzi pozostałych po wycince drzew w związku z przesunięciem ogrodzenia cmentarnego.

5. W dniu 1 i 3 maja kancelaria będzie nieczynna.

6. Nowożeńcom Agnieszce i Grzegorzowi dziękujemy za kwiaty do naszej świątyni. Modlić się będziemy za młodą parę tradycyjnie podczas nowenny.

7. W minionym tygodniu odeszli do domu Pana śp. Helena Stodółka i Janina Kajda. Pogrzeb pani Janiny będzie w poniedziałek o godz. 15.00.