«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018

1. Dzisiaj o godzinie 12.00 pierwsza grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św. Ks. Tomaszowi i rodzicom dziękuję za ich przygotowanie do tej pięknej uroczystości. Wdzięczność wyrażam także za sprzątanie i dekorację świątyni. W tym tygodniu proszę o to rodziców grupy drugiej, która będzie miała I Komunię w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 do I Komunii Świętej przystąpi kolejna grupa dzieci z klas trzecich. Nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Świętego, spowiedź dla dzieci, rodziców oraz rodziny w sobotę o godz. 15.30.

3. Jutro przypada święto św. Macieja Apostoła. Natomiast w środę mamy uroczystość odpustową patrona naszej parafii św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski. Zapraszamy w dniu do licznego uczestnictwa w liturgii. Msze św. odprawiane będą według następującego porządku:
7.00 – Eucharystię sprawują nasi duszpasterze
9.00 – Mszę św. odprawi na 10-lecie Parafiady w Bukownie Ks. Bp Grzegorz Kaszak
(w asyście Ks. Dziekana Sylwestra Kulki i Dyrektora Wydziału Katechetycznego ks. Michała Bordy), a po Eucharystii wręczy upominki uczestnikom konkursu patriotycznego związanego ze 100-leciem naszej niepodległości
18.00 – sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Marcin Kruszak, notariusz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

4. We wtorek odbyła się w Krakowie w pracowni rzeźbiarskiej Pana Jacka Pilcha pierwsza konsultacja w sprawie nowego tabernakulum i jego aranżacji. Na modelu wykonanym w skali 1:1 dyskutowane były sprawy związane z wzajemnym rozmieszczeniem poszczególnych elementów ściany ołtarzowej. Relację zdjęciową z tej wizyty możemy obejrzeć na stronie internetowej, podobnie jak z ostatniej Uroczystości N.M.P. Królowej Polski.

5. W sobotę odbędzie się po Mszy św. wieczornej Parafialny Wieczór Uwielbienia, połączony z nabożeństwem majowym. Natomiast od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe będą przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.40. Dekanalny Wieczór Uwielbienia będzie w sobotę w Bolesławiu o godzinie 18.00.

 

6. W ostatnią środę pochowaliśmy śp. Jadwigę Flakiewicz, którą polecamy Miłosierdziu Bożemu.