«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

1. Dzisiaj o godzinie 12.00 druga grupa dzieci (35 dzieci) przystąpiła do I Komunii św. Ks. Tomaszowi i rodzicom dziękuję za przygotowanie obu grup (łącznie 62 osoby) do sakramentu pojednania i Eucharystii. Wdzięczność wyrażam za ofiarowane dary: kielich mszalny wraz z puszką i głęboką pateną na komunikanty. Dziękuję za sprzątanie. W najbliższą sobotę proszę o nie parafian z ul. Niepodległości 1-5.

2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii okres Wielkanocy, ale czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa jeszcze do następnej niedzieli Trójcy Świętej. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu będą po wieczornej Eucharystii.

3. Jutro obchodzimy w liturgii święto N. M. P. Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

4. W uroczystość odpustową św. Andrzeja Boboli Mszę św. na inaugurację X Jubileuszowej Parafiady Regionalnej w Bukownie odprawił Ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Udział w niej wzięli organizatorzy i uczestnicy, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 Bukownie, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych. Relację z tego wydarzenia możemy obejrzeć na stronie internetowej Diecezji Sosnowieckiej i na naszej stronie parafialnej.