«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej 27.05.2018

1. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za ofiary złożone na pomoc misjonarzom.

2. Wdzięczność wyrażamy parafianom z ul. Niepodległości 1-5 za sprzątanie świątyni i otoczenia, pani Grażynie i panom za bardzo wydajną pomoc w pracach w ogrodzie i przy plebanii. W tę sobotę zapraszam do pomocy parafian z ul. Niepodległości 6-10.

3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. będą według niedzielnego porządku. Po Eucharystii z godziny 9.00 będzie procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami Słoneczną, Kościuszki, Cichą i 1 Maja. Proszę o przygotowanie ołtarzy tradycyjnie w tych samych miejscach i o udekorowanie domów. Panów i panie proszę o niesienie baldchimu, sztandarów i feretronów. W oktawie Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne wokół kościoła po wieczornej Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek wizyta u chorych od godz. 9.00, a o 10.00 Msza św. na Skałce i odwiedziny chorych. Wizyta u chorych w Edenie będzie we wtorek o godzinie 10.00. O 17.Po południu 0 17.00 będzie adoracja i możliwość spowiedzi. Wieczór uwielbienia odbędzie się natomiast w terminie późniejszym.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się V Motocyklowy Zlot Papieski. W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości i 80 rocznicą kanonizacji św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i jej orędownika u Boga oraz w 80-lecie erygowania naszej parafii tegoroczny zlot będzie miał wyjątkowy charakter. Parada motocyklistów z biało-czerwonymi flagami rozpocznie się w Bolesławiu (Okrąglak) o godzinie 14.45. Trasa parady prowadzić będzie przez Bolesław, Krążek, Podlipie, Stare Bukowno, a następnie ulicami Nową, Niepodległości, Kolejową, Leśną, 1-Maja i Kościuszki do naszego Kościoła, gdzie weźmiemy udział w uroczystej Mszy św. z procesją o godzinie 16.00. Po Eucharystii będzie poświęcenie pojazdów i piknik motocyklowy przy ul. Wodnej.

6. W imieniu Sióstr Prezentek zapraszamy do Krakowa 1 czerwca o godzinie 17.00 do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, gdzie Ks. Kard. Stanisław Dziwisz odprawi Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Zofii Czeskiej. Więcej szczegółów znajdziemy w tablicy ogłoszeń.

7. W Parafii św. Maksymiliana w Olkuszu organizowane są od 8 do 10 czerwca rekolekcje w ramach Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Plakat informacyjny jest w tablicy ogłoszeń.

8. Wczoraj pochowaliśmy śp. Andrzeja Masłowskiego, którego w modlitwie polecamy Miłosierdziu Bożemu.