«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą 03.06.2018

1. Pragnę jeszcze raz podziękować za publiczne wyznanie wiary podczas procesji Bożego Ciała. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do Pań i Panów, którzy czynnie włączyli się w jej przygotowanie i przebieg. Podziękowaniem obejmujemy osoby, które trudziły się przy wznoszeniu 4 ołtarzy i przepraszamy za przeoczenie w podziękowaniu na zakończenie procesji. Wszystkich polecać będziemy Bożej dobroci podczas najbliższej nowenny. Nadal po Mszach świętych wieczorem odprawiamy procesje eucharystyczne. Zakończenie oktawy będzie w najbliższy czwartek. Wówczas po procesji będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Nadto jest to także pierwszy czwartek miesiąca czerwca. Pomodlimy się więc o powołania do kapłaństwa i zakonu.

2. Dzisiaj obchodzimy Święto Dziękczynienia za odzyskanie wolności. Z tej racji po Mszy św. zbierane są ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej, która jest wotum wdzięczności narodu. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

3. Przypominamy, że dzisiaj o godzinie 16.00 odbędzie się Msza św. w związku z V Papieskim Zlotem Motocyklowym. Zostanie ona poprzedzona biało-czerwoną paradą, która wyruszy do Bukowna z Bolesławia przez Podlipie, Stare Bukowno i później ulicami naszego miasta Nową, Niepodległości, Kolejową, Leśną,  całą 1 Maja i Kościuszki (od jej połączenia z 1 Maja). Motocykliści wezmą wraz z nami udział  w procesji eucharystycznej.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma więc wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po Mszy wieczornej będzie specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela.

5. Dziękując za wczorajsze sprzątanie pragnę równocześnie poprosić o tę pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Reymonta.

6. Wczoraj pochowaliśmy Józefa Krzywańskiego i Edwarda Sadzawickiego, których polecamy Bożemu Miłosierdziu.