«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 22.07.2018

1. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa modlimy się za wszystkich kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy Świętej błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Ofiary składane przy poświęceniu samochodów będą przeznaczone dla polskich misjonarzy na zakup środków transportu.

2. Serdecznie dziękujemy dwóm paniom z ul. Kościuszki za sprzątanie kościoła. Na następną sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu parafian z ul. 1 Maja bloki.

3. Tradycyjnie 7 sierpnia do naszej parafii przybędzie pielgrzymka chrzanowska podążająca na Jasną Górę. Prosimy rodziny naszej parafii (szczególnie te, które dotychczas nie przyjmowały) o przyjęcie pielgrzymów na nocleg do swoich domów. Chętne rodziny prosimy o kontakt w zakrystii. Podajemy adres i telefon.

4. W dniach 9-13 sierpnia wyruszy z Olkusza Piesza Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych niezapomnianych rekolekcjach w drodze. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Należy podać imię i nazwisko, pesel i adres zamieszkania.

5. Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie zaprasza na bezpłatne badania słuchu, które odbędą się w środę, 25 lipca o godz. 9.00.

6. Parafia na Borze Biskupim zaprasza do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny od 22 do 30 sierpnia. Szczegółowy program pielgrzymki i informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Zuzannę Galicką i Śp. Genowefę Krzemińską. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.