«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedziele Zwykłą 29.07.2018

1. W najbliższą środę rozpoczynamy 74-tą rocznicą Powstania Warszawskiego sierpień, miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu.

2. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o powołania do kapłaństwa i zakonu będą po wieczornej Mszy św. w czwartek.  W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godziny 17.00. Adorację zakończymy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. będzie o godz. 17.15.

3. Chorych, których chcę odwiedzić w tym tygodniu proszę zgłaszać w zakrystii. W Domu Opieki Eden, sakramenty chorych będą udzielone w czwartek, o godz. 10.00, natomiast na Skałce w piątek, o godzinie 10.00 w połączeniu z Mszą św.

4. Przypominamy o trwających zapisach na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Prosimy też, by zgłaszały się nowe rodziny, chętne do przyjęcia pod swój dach pielgrzymów Pielgrzymki Chrzanowskiej (7 sierpnia). Spotkanie przed pielgrzymką  dla pielgrzymów naszego dekanatu będzie w następna niedziele o godzinie 17.00 w kościele w Bolesławiu.

5. Dziękuję bardzo parafianom z ul. 1 Maja za sobotnią pomoc przy sprzątaniu świątyni i otoczenia. Zostali omyłkowo wyznaczeni, dlatego mają zaliczoną następną kolejkę. Wdzięczność wyrażam także ochotnikom za piątkowe i wczorajsze wsparcie w pracach nad porządkowaniem zachwaszczonych i zaśmieconych trawników. W tym tygodniu proszę o sprzątanie parafian z ul. Leśnej za przejazdem, Poprzecznej, Grabowej, Sosnowej, Młyńskiej i Brzozowej.