«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Uroczystości N.M.P. Częstochowskiej 26.08.2018

1. Serdecznie dziękuję za okazaną w tym tygodniu pomoc przy podlewaniu kwiatów na placu kościelnym. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do strażaków za poniedziałkowe wsparcie. Dziękuję też parafianom z ul. Wojska Polskiego, Zwycięstwa i Szkolnej za sprzątanie świątyni. W tym tygodniu proszę o to (od godz. 8.00) parafian z „Działek” (Jodłowa, Górnicza, Mickiewicza, Sienkiewicza, Powstańców Śląskich i Lipowa).

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msze św. będą o godzinie 7.00 i o 18.00. O godzinie 17.00 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N. M. P. Wieczór Uwielbienia odbędzie się w następną sobotę (8 września) po wieczornej Eucharystii.

3. Najbliższa sobota, to również 79-ta rocznica wybuchu II wojny światowej. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy stracili w tym konflikcie życie broniąc naszej wolności.

4. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania w tym tygodniu z sakramentu pojednania przed rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. o uproszenie łask Bożych dla uczniów, rodziców i nauczycieli będzie w poniedziałek, 3 września o godzinie 8.00.

5. Od 3 września Msze św. w dni powszednie będą tylko po południu o godzinie 17 i 18.00. Wyjątkiem jest sobota. W tym dniu nadal odprawiane będą Msze św. o godzinie 7.00. W związku z tym zmianie ulegną również godziny urzędowania w kancelarii. We wtorek i czwartek będzie ona czynna od 15.30 do 16.30.