«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedziele Zwykłą 02.09.2018

1. Dziękuję parafianom z „Działek” za wczorajsze sprzątanie i jak zwykle za liczny w nim udział. W tym tygodniu proszę o to parafian z ul. Niepodległości 1-5.

2. Jutro przypada dzień imienin Ks. Biskupa Grzegorza. W modlitwie pamiętajmy o pasterzu naszej diecezji. Również jutro godzinie 8.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W oba te dni podczas Mszy św. wieczornej Komunia św. będzie pod obiema postaciami. W czwartek pomodlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego przed Najświętszym Sakramentem. Tego też dnia jest pielgrzymka chorych do Matki Bożej Pocieszenia w kościele św. Stanisława w Czeladzi. Początek o godzinie 10.00. Zapraszamy chorych i ich opiekunów. W piątek będzie comiesięczna adoracja i okazja do spowiedzi  już od godziny 16:15 (z uwagi na zmieniony porządek Mszy św.).

4. Odwiedziny chorych: w środę-chorzy z parafii (od godz. 9.00)

  • w czwartek o 10.00 – Eden
  • w piątek o 9.00 – Skałka

5. W sobotę po wieczornej Mszy św. będzie pierwszy w tym roku szkolnym Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W związku z kapłańskim dniem Skupienia w Czernej nie będzie w najbliższą sobotę czynna kancelaria parafialna. Przy okazji przypominamy o zmianie godzin urzędowania we wtorek i czwartek (15.30-16.30).

7. 15 września będzie diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasza parafia organizuje ją razem z parafią Podwyższenia Krzyża w Sławkowie. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę, ale już dziś możemy się na nią zapisywać (przy zapisie podajemy numer telefonu).

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy uczestników pielgrzymki na Jasną Górę do Bolesławia na Mszę św. o godzinie 16.00. Po Eucharystii będzie tradycyjne spotkanie popielgrzymkowe.