«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 09.09.2018

1. Gorąco dziękuję tym parafianom, którzy pomogli wczoraj posprzątać kościół i trawniki na placu kościelnym. W tę sobotę proszę o wsparcie parafian z ul. Niepodległości 6-10.

2. W najbliższą środę w Mszy św. nowennowej wezmą udział żołnierze 6 Batalionu Logistycznego z Krakowa będącego częścią 6 Brygady Powietrznodesantowej. Obecność swoją zapowiedział dowódca tej jednostki oraz ks. kapelan, który razem ze mną odprawi Eucharystię. Jest to związane z 14 rocznicą śmieci kaprala Grzegorza Noska, który był naszym parafianinem.

3. W czwartek jest trzynasty dzień miesiąca. Zapraszamy zatem do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odprawimy po Mszy św. z godziny 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek przypada Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Sławkowie został przeniesiony z tego dnia na następną niedzielę.

5. W sobotę ruszymy wraz z parafianami ze Sławkowa na pokutną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zbiórka na parkingu przed kościołem o godzinie 6.30. Należność za przejazd będziemy regulować w autobusie. Zapisy wciąż przyjmujemy w zakrystii.

6. 20 września (czwartek) po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie (w salce na plebanii) powstającej w naszej parafii grupy modlitewnej „Chwalmy Pana. Zapraszamy do pogłębionej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych. Plan spotkania możemy zobaczyć w tablicy ogłoszeń.

7. Już teraz „Szlachetna Paczka” przygotowuje się do świątecznej pomocy najuboższym rodzinom. Bardzo prosimy o zgłaszanie się takich osób i rodzin, które potrzebują materialnego wsparcia. Deklaracje do wypełnienia dostępne są na stoliku w przedsionku kościoła. Zwracamy się także do osób, które zechciałyby zaangażować się w to dzieło jako wolontariusze, aby zgłaszali się w tej sprawie w zakrystii.