«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 16.09.2018

1. Serdecznie dziękujemy siostrze Helenie i wszystkim, którzy przybyli pomóc posprzątać świątynię. W tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Reymonta, Bukowej, Spacerowej i Krasickiego.

2. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zachęcamy tego dnia do licznego udziału w Eucharystii, a przez Tydzień Wychowania pamiętajmy w modlitwie o naszych wychowankach i wychowawcach.

3. W środę nasza parafia bierze udział w diecezjalnej sztafecie modlitw o powołania do kapłaństwa. W tej intencji odprawimy nabożeństwo eucharystyczne, które rozpocznie się o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Weźmy sobie do serca słowa Jezusa, że „żniwo wielkie, ale robotników mało,. Proście więc Pana, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje”. Nabożeństwo zakończymy o godzinie 17.00 Mszą św.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Jest to też  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. z godziny 17.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wszystkich więc jego czcicieli zapraszamy do modlitwy. Okazją do niej będzie też Dekanalny Wieczór Uwielbienia w Bolesławiu o godzinie 18.00, o czym informuje plakat w tablicy ogłoszeń.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty śp. Tadeusz Barwacz i Maria Kowalczyk-Stopa. Msza św. pogrzebowa w intencji śp. Pani Marii będzie w piątek o godzinie 10.00, a sam pochówek na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.