«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 07.10.2018

1. Serdecznie dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła oraz inne prace wykonane na placu kościelnym. W tym tygodniu prosimy o pomoc parafian z ul. 1 Maja – numery parzyste oraz z bloków przy ul. 1 Maja.

2. Wdzięczność wyrażamy za ofiary złożone po dzisiejszych Mszach św. na dzieła charytatywne prowadzone przez naszą Caritas. W przyszłym tygodniu będziemy mogli natomiast wesprzeć materialnie w ramach kolejnego Dnia papieskiego Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. W sobotę po wieczornej Mszy św. odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją wokół świątyni z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Nie będzie zatem różańca o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W ostatni czwartek pochowaliśmy śp. Helenę Poczęsną. W piątek Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę Probierz. Jej pogrzeb odbędzie się w środę, 10 października o godz. 13.00. W naszych modlitwach powierzmy zmarłe parafianki Bożemu Miłosierdziu.

5. W niedzielę, 14 października zapraszamy młodzież z klas VIII SP i III gimnazjum na Msze Świętą o godz. 16.00. Po Mszy odbędzie pierwsze spotkanie formacyjne. Prosimy, aby młodzież przyniosła deklarację do bierzmowania.

6. Na stoliku w przedsionku kościoła są już dostępne kartki, na których możemy pisać tzw. wypominki za zmarłych. Prosimy, by czynić to czytelnie i podawać imię i nazwisko w mianowniku (np. Teresa Kowalska, Marian Kania itp.). Przy wypominkach jednorazowych zaznaczamy, o jaki cmentarz chodzi (ewentualnie stację).

7. 4 listopada o godz. 17.00 rozpocznie się bliższe przygotowanie do sakramentu małżeństwa w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie.