«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 04.11.2018

1. W ubiegłą niedzielę za pośrednictwem organizacji Kościół w Potrzebie przekazaliśmy na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie 971 zł. Ze zbiórki na cmentarzu ofiarowaliśmy natomiast 952 zł na wsparcie seminarium. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy nasze podziękowanie.

2. Dziękujemy parafianom z ul. Leśnej, Wygiełza, Starczynowskiej i Kolejowej za sobotnie sprzątanie świątyni. W tym tygodniu proszę o to parafian z ul. Nowej (bloki i domy prywatne, Szkolnej (bloki i domy prywatne) i Wiśniowej. Wdzięczność wyrażam parafianom, którzy pomogli w wygrabieniu igliwia i usunięciu złamanych gałęzi z placu kościelnego.

3. W tym tygodniu odbędzie się przełożona wizyta u chorych według następującego porządku: w środę – chorzy w mieszkaniach prywatnych (od 9.00), czwartek – chorzy w Domu Opieki Eden (o 9.00), piątek – chorzy w „Skałce” (o 10.00 z Mszą św.).

4. W przyszłą niedzielę przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wysłuchamy okolicznościowego listu do wiernych Episkopatu Polski. W sobotę, zgodnie z życzeniem ks. biskupa, o godzinie 17.30 będzie nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Natomiast podczas każdej Mszy św. odmówimy przed błogosławieństwem „Modlitwę za Ojczyznę” ks. Piotra Skargi, a na zakończenie odśpiewamy hymn „Boże coś Polskę”. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godzinie 9.00.

5. Nieco opóźnia nam się montaż tabernakulum i jego aranżacji. Miał się rozpocząć jutro, ale artyści skierowali tabernakulum do ponownego złocenia (były 2 drobne skazy). Mamy nadzieję, że wkrótce rozpoczęcie prac będzie możliwe.

6. W miesiącu listopadzie spotkania dla młodzieży przygotowującej do bierzmowania odbędą się w następujących terminach: dla klas VIII – 18 listopada, dla klas III gimnazjum – 25 listopada.