«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedziele Zwykłą 03.03.2019

1. Wdzięczność wyrażamy paniom i panom, którzy w ostatni wtorek przyszli z pomocą w wygrabieniu trawników wokół świątyni. Dziękujemy również za prace przy montażu stojaków rowerowych na 16 stanowisk (10 od frontu kościoła i 6 dla ministrantów przy zakrystii) oraz pomoc przy uprzątnięciu konarów i pnia po ściętej w czwartek uschniętej sośnie.

2. Pragnę też podziękować za sobotnie porządki wewnątrz świątyni, choć reprezentacja parafian, jak na sto rodzin odwiedzanych po kolędzie, była więcej niż skromna. Obecne były tylko 2 osoby. Z przykrością muszę zauważyć, że coraz mniej jest osób chętnych do poświęcenia Bogu i wspólnocie swego czasu i sił. Proszę o ten dar w najbliższą sobotę o godz. 8.30 parafian z ul. Wiśniowej, Nowej (bloki i domy prywatne), Kolejowej i Urzędowej.

3. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. Z posypaniem głów popiołem będą o godzinie 9.00, 16.00 i 18.00.

4. W Wielki Post zachęcamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o 17.30 (Msza św. z godz. 18.00 będzie opóźniona o jakieś  10-15 minut) i w Gorzkich Żalach (z kazaniem pasyjnym) w niedziele o 15.30 (nie będzie kazania na Mszy św. o 16.00).

5. Dyżury w rozważaniach Drogi Krzyżowej: 8 marca – Żywy Różaniec, 15 marca – młodzież klas V, VI i VII,  22 marca – młodzież przygotowująca się do bierzmowania, 29 marca – Wspólnota „Chwalmy Pana”, 5 kwietnia – dzieci z klasy III i ich rodzice, 12 kwietnia – scholka, 19 kwietnia – ministranci i ich rodzice.

6. Rekolekcje wielkopostne będą w tym roku od 24 do 27 marca. Poprowadzi je dla nas ks. Daniel Frac ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się natomiast 5 kwietnia.

7. Od Środy Popielcowej będzie można nabywać skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zabierając skarbonkę płacimy za nią 2,50 do koszyczka. Ofiara ta jest przeznaczona na leczenie dzieci i osób starszych.  Natomiast jałmużnę wielkopostną przynosimy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia – 28 kwietnia.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek  miesiąca, więc od godz. 17.30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu w intencji uproszenia licznych  świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

9. W niedzielę, 17 marca w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie.

10. Ksiądz Biskup prosi o włączenie się diecezjan w okresie Wielkiego Postu w modlitwę (Litania do św. Józefa) i post o chlebie i wodzie w wybrany  przez siebie dzień w intencji powołań kapłańskich. Od Popielca przy wejściu do świątyni wyłożone będą listy, na które prosimy wpisywać swoje imię i nazwisko oraz wybrany przez siebie dzień (np. 5 marca). Listy te zostaną następnie złożone przez księży proboszczów jako dar ołtarza w katedrze diecezjalnej w Wielki Czwartek podczas Mszy św. Krzyżma. Szczegóły są w tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.