«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2019 roku

1. Dziękujemy serdecznie za sprzątanie naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc parafian z ul. Szkolnej (bloki i domy prywatne) oraz z ul. Wyzwolenia.

2. Przypominamy, że przy wejściu do świątyni można nadal nabyć skarbonki jałmużny wielkopostnej (2,50 zł) oraz paschaliki na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Dochód przeznaczamy na dzieła charytatywne w diecezji i w naszej parafii. Przez cały czas Wielkiego Postu możemy tez deklarować przystąpienie do postu o chlebie i wodzie w intencji uproszenia powołań kapłańskich w naszej diecezji.

3. Wdzięczni będziemy za ofiary składane w Wielkim Poście do puszki na kwiaty. W całości będą one przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego oraz do wielkanocnego wystroju kościoła.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Możemy z udział w nich zyskać odpust zupełny.

5. W piątek po Mszy św. z godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę o godz. 17.15 odbędzie się Wieczór Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem.

7. Wyjaśniamy, że krzyż wyłożony przed ołtarzem nie jest częścią bieżącej dekoracji. Jest w wielkopostnym zwyczaju oddawanie mu czci przez ucałowanie. W naszej parafii ten zwyczaj nie był dotąd praktykowany, gdyż nie było odpowiedniego krzyża. Sytuacja ta zmieniła się w ubiegły Wielki Post, kiedy wykonano dla nas dopasowany do reszty wyposażenia świątyni dębowy krzyż do adoracji wielkopostnej i wielkopiątkowej.

8. W przyszłą niedzielę będą zbierane po Mszach świętych ofiary z przeznaczeniem na misje.