«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 07.04.2019

1. Serdecznie dziękujemy parafianom za sprzątnie świątyni, a Pani Grażynie i Panu Janowi za ogrom pracy włożonej w wiosenne porządki  przy jej otoczeniu. W tym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła i otoczenia parafian z ul. Jodłowej, Sienkiewicza, Górniczej, Mickiewicza, Powstańców Śląskich i Lipowej. Do pomocy zapraszam tez wszystkich ochotników (grabienie igliwia).

2. W środę o godz. 13.30 proszę naszych panów o pomoc w przygotowaniu konstrukcji Grobu Pańskiego.

3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych według następującego porządku: środa, godz. 8.30-11.00-chorzy w mieszkaniach prywatnych, czwartek, godz. 10.00 – chorzy w Domu Opieki „Eden”, piątek, godz. 10.00- Dom Opieki „Skałka”.

4. Przyszła Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w liturgii Kościoła Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. czyta się opis Męki Pańskiej i święci palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Na sumie gromadzimy się z palmami przed wejściem do świątyni o 10.55. Tam odbędzie się ich poświęcenie, a następnie wejdziemy na sprawowanie Eucharystii. Po jej zakończeniu zapraszamy do tradycyjnego konkursu palm. O godzinie 15.00 odprawimy tradycyjnie już przy kapliczce Boża Męka na Starczynowie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. Informujemy, że w piątkowej Nocnej Drodze Krzyżowej do Płok uczestniczyły 103 osoby, które zapisały się w naszej parafii (2 były z Krakowa i 2 ze Sławkowa). Wszystkim uczestnikom tej formy modlitwy i pokuty dziękujemy za wspólną modlitwę.

6. W najbliższą sobotę o godzinie 17.15 odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia. Będziemy prosić o godne przeżycie przez Wspólnotę parafialną tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

7. Przy wejściu do świątyni sprzedawane są po 5 złotych tzw. chlebki miłości. Każdy, kto go zakupi, staje się fundatorem 2 bochenków chleba dla najbiedniejszych w ramach akcji prowadzonej przez Caritas Diecezjalną.