«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziele Wielkanocną 12.05.2019

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej. Jednocześnie przypominamy Dzieciom i ich Rodzicom, że najbliższy tydzień – jest tygodniem eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i ich Rodziców o godz. 18.00.

2. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajsze sprzątanie świątyni. W najbliższą sobotę proszę o to parafian z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki.

3. Jutro po Mszy św. z godziny 18.00 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie – różaniec, procesja wokół kościoła i apel maryjny. Gorąco zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. Tego samego dnia o godz. 17.00 Mszą św. rozpoczniemy tegoroczna Parafiadę Regionalną w Bukownie. Zakończymy ją także Eucharystią w sobotę o godz. 18.00.

4. We wtorek przypada Święto św. Macieja Apostoła.

5. W czwartek mamy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona naszej parafii. Uroczystość odpustowa została jednak przeniesiona na przyszłą niedzielę 19 maja. Kazania podczas wszystkich Mszy św. wygłosi ks. dr Paweł Rozpiątkowski, ekonom naszej diecezji. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną (jeśli pozwoli na to pogoda) odprawiona będzie o godzinie 11.00.

6. W czwartek o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli z ucałowaniem Jego relikwii. Serdeczne zapraszamy do udziału w nabożeństwie do naszego Patrona za parafię i Ojczyznę. Nabożeństwo to będziemy oprawiać w każdy 16. dzień miesiąca.

7. Częścią tegorocznego odpustu będzie VI Papieski Zlot Motocyklistów. Ich zbiórka będzie na tzw. „Okrąglaku” w Bolesławiu, a potem (14.45) trwająca godzinę parada ulicami Bolesławia, Podlipia, Starego Bukowna i Bukowna Miasto (ul. Nowa, Niepodległości, Kolejowa, Leśna, 1 Maja, Kościuszki) na Mszę św. o godz. 16.00.  Po Mszy św. odbędzie się tradycyjny piknik.

8. W piątek po nabożeństwie majowym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia (III piątek miesiąca).

9. Na prośbę Pana Burmistrza podajemy informację, że w związku z modernizacją Hali Sportowej MOSiR zaszła konieczność zmiany siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 w Bukownie. 26 maja jej siedziba będzie w budynku socjalnym Basenu Rekreacyjnego MOSiR przy ul. Ks. Zelka 30a. Ogłoszenie zamieściliśmy w tablicy ogłoszeń.