«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 28.07.2019

1. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Leśnej (od ul. Kolejowej do przejazdu kolejowego), Wygiełza, Starczynowskiej i Wiśniowej za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę o pomoc parafian z ul Nowej, Urzędowej i Szkolnej. Podziękowaniem tym obejmujemy również wszystkich, którzy w poniedziałek pomogli wygrabić trawniki i tym, którzy pomagali w podlewaniu krzewów i kwiatów na placu kościelnym. Niestety, część z nich uległa bezpowrotnemu zniszczeniu wskutek suszy.

2. Wdzięczność wyrażamy wszystkim parafianom, którzy przy okazji poświęcenia pojazdów złożyli ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. Dały one łączną kwotę 2730 zł.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota sierpnia. Wizyta u chorych będzie według następującego porządku: w środę- Eden (o godz. 10.00) i domy prywatne (od 8.30), w piątek o godz. 10.00 (Skałka, z Mszą św.).

4. W czwartek modlitwy o powołania będą po Mszy św. wieczornej, w piątek o godzinie 17.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie adoracji będzie możliwość  spowiedzi. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godzinie 17.15.

5. W piątek przypada tzw. odpust Porcjunkuli. Można tego dnia zyskać odpust zupełny pod normalnymi warunkami.

6. W czwartek przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych. Sierpień to także miesiąc dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Apelujemy o podejmowanie ego typu umartwienia w duchu ekspiacji za grzechy nadużywania alkoholu.

7. Przyszła niedziela będzie dniem comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej śp. Waleria Włoch. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13.00.