«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 04.08.2019

1. Niestety, w sprzątaniu świątyni z ulicy Nowej, Szkolnej i Urzędowej wzięła udział tylko jedna osoba. W najbliższą sobotę liczymy na większe zaangażowanie parafian z ul Zwycięstwa i Wojska Polskiego.

2. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii o godzinie 18.0

3. Trwają prace remontowe na dachu i strychu naszej świątyni. Na strychu wyremontowana została i zakonserwowana więźba dachowa stalowa i drewniana. W najbliższym czasie rozpocznie się konserwacja odpowiednimi środkami (zabezpieczenie ppoż., przed grzybami i kornikami) drewnianego sklepienia, a potem zaczną się prace przygotowawcze do jego ocieplenia. Dach został dwukrotnie pomalowany. W trakcie są prace nad zabezpieczeniem szczytu kościoła, tzw. kalenicy i odnowieniem wieżyczki.

4. W środę ok godz. 18.30 przybędzie do nas Pielgrzymka Krakowska z dekanatów Libiąż, Chrzanów i Trzebinia. Prosimy o gościnę i nocleg dla nich. Wieczorem świątynia będzie otwarta dla pielgrzymów (adoracja) aż do Apelu Jasnogórskiego, natomiast w czwartek będzie dla nich Msza św. przed wyruszeniem w drogę o godz. 7.30.

5. Przypominamy, że spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się dzisiaj w Bolesławiu po Mszy św. z godz. 16.00. Pielgrzymka wyrusza z Olkusza w najbliższy piątek 9 sierpnia.

6. Prosimy rodziców o opiekę nad małymi dziećmi w trakcie sprawowanych niedzielnych Mszy świętych. Bywa, że pozbawione nadzoru niszczą kwiaty i krzewy na placu kościelnym.

7. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej śp. Grażyna Dymkowska. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.00.