«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną 10.05.2020 r.

1. W najbliższą środę przypada 103. rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00, po niej różaniec i Apel Maryjny. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy. Niestety, z uwagi na panujące ograniczenia nie będzie tradycyjnej procesji wokół świątyni.

2. W sobotę natomiast obchodzić będziemy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona naszej parafii i głównego patrona Polski. Jest to uroczystość odpustowa dla naszej wspólnoty. W obecnej sytuacji nie jest możliwe tradycyjne jej świętowanie. Msze Święte w Uroczystość św. Andrzeja Boboli sprawowane będą o godzinie 7.30, 9.00 i 18.00.

3. Wdzięczność wyrażamy parafianom, którzy w tych trudnych czasach wspierają parafię swoją ofiara i modlitwą. Z uwagi na panujące ograniczenia w liczbie uczestników liturgii zachęcamy do udziału w Eucharystii także w dni powszednie, kiedy raczej nie obawiamy się przekroczenia nałożonego na nas limitu.

4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je około godz. 17.30 (a w niedzielę o 15.30). Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.