«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 17.05.2020 r.

1. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz w kościele mogą uczestniczyć teraz w nabożeństwach 64 osoby. Przypominamy o tym, że do dyspozycji wiernych oddane są także obie kaplice boczne i chór, który jest otwierany w niedzielę i uroczystości oraz podczas ważniejszych nabożeństw.

2. W związku z restrykcjami ograniczającymi udział wiernych w liturgii zachęcamy do udziału w Mszach św. w dni powszednie, aby nie przyzwyczaić się do życia bez praktyk religijnych i obojętności religijnej. Krytyczni bądźmy również wobec wypowiedzi, jakoby kościoły i seminaria były głównym zarzewiem epidemii. Wiadomo, że kieruje nimi niechęć a nawet nienawiść do Kościoła.

3. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Panu Bogu wyraźmy w modlitwie wdzięczność za dzieło i życie naszego wielkiego rodaka.

4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha św. Będziemy ją odprawiać zaraz po nabożeństwie majowym. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy natomiast Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W sobotę o godzinie 18.00 w kościele w Bolesławiu odbędzie się Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W ostatni wtorek pochowaliśmy śp. Pana Stanisława Pasia, natomiast w poniedziałek o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Edwarda Cieślika. Obu naszych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

7. W niedzielę, 31 maja, nastąpi w Sławkowie wznowienie dekanalnego bezpośredniego przygotowania do małżeństwa, które zostało przerwane przez epidemię. Tym razem spotkanie w całości będzie w kościele i rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00.