«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą 28.06.2020 r.

1. Jutro przypada Uroczystość św. Apostołów Piotr i Pawła. Mszę św. koncelebrowaną odprawimy o godzinie o godzinie 18.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Stolicę Świętą. W modlitwie pamiętamy o Ks. Biskupie Piotrze z racji jego imienin.

2. W okresie wakacyjnym (od poniedziałku 28 czerwca) Msze św. będą sprawowane w dni powszednie tylko o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki od godziny 16.30 do 17.30. W sobotę nie będzie czynna.  Do wtorku włącznie odprawiać będziemy jeszcze o 17.30 nabożeństwo czerwcowe w połączeniu z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W środę wracamy do odmawiania różańca o godzinie 17.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu (po Eucharystii z godziny 18.00). W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i  Eucharystia. W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi świętej. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 17.15. Wizyta u chorych będzie ustalana indywidualnie.

4. W piątek przypada Święto św. Tomasza Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Tomasza. Z żalem informujemy, że dekretem Księdza Biskupa kończy on z końcem sierpnia posługę duszpasterską w naszej parafii i zostaje skierowany do służby w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Do życzeń imieninowych Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i wszelkiej pomyślności dołączamy nasze podziękowanie za 4 lata ofiarnej i jakże bogatej w duchowe owoce służby dla parafialnej wspólnoty. Nowym wikariuszem został mianowany ks. Adam Rogal.

5. W sobotę na Mszach Świętych o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy dzieci i ich rodziców naszą modlitwą. Zapraszamy dzieci na przygotowanie liturgiczne do tej uroczystości według następującego porządku: W poniedziałek, wtorek i środę: 9.00 – klasa 3A, 10.00 – klasa 3B, 11.00 – klasa 3C. Spowiedź święta dla dzieci i rodziców odbędzie się w czwartek: 9.00 – klasa 3A, 10.00 – klasa 3B, 11.00 – klasa 3C.

6. Dziękujemy serdecznie pani Irenie i panu Janowi za pomoc w pracach przy otoczeniu kościoła w minionym tygodniu. W związku z I Komunią św. sprzątanie świątyni będzie w piątek o godzinie 19.00. Prosimy o pomoc parafian z „Działek”.

7. W ostatni czwartek pochowaliśmy śp. Marię Baldy. Naszą zmarłą parafiankę polecamy modlitwom wiernych.