«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 26.07.2020 r.

1. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, modlimy się za kierowców, podróżujących i święcimy pojazdy. Stowarzyszenie misyjne MIVA Polska, zwraca się do każdego kierowcy z serdeczną prośbą, aby w dziękczynieniu za bezpiecznie przejechane kilometry przekazać ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, podczas którego powierzymy opiece Niepokalanemu Sercu Maryi całą naszą codzienność.

3. W sobotę 1 sierpnia przypada narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego – pamiętajmy o modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny; o jedność w narodzie; o mądrość i zgodę dla rządzących.

4. W sobotę od godz. 8.30 prosimy o pomoc w sprzątaniu parafian z ul. Niepodległości 1-5.

5. Jak co roku, 2 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 12.00.

6. Z uwagi na to, że w tym roku nie będzie tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę, pielgrzymkowa grupa fioletowa z naszego dekanatu zaprasza na wieczory pielgrzymkowe w dniach 10-12 sierpnia. Każdego dnia spotykać się będziemy w innej parafii w Sławkowie, Bukownie i Bolesławiu. Spotkania te będą one okazją dla dotychczasowych pielgrzymów, aby w ten sposób pokonać pielgrzymi szlak, zawiązać wspólnotę i nie zerwać tradycji. Dla nowych zaś uczestników będą zachętą do pierwszego i być może nie ostatniego wyruszenia na pątniczą drogę. Dokładny plan tych spotkań dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie ogłoszeń.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Zbigniew Kendzior. Polecajmy Jego Duszę Miłosierdziu Bożemu.

8. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku w gronie rodziny i bliskich oraz dobrego tygodnia.