«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 02.08.2020 r.

1. Bardzo dziękuję Jakubowi, Piotrowi i Małgorzacie za wygrabienie murawy w czasie mojego urlopu, a siostrzeńcowi za skoszenie trawy. Wdzięczność wrażam im także za pomoc w odchwaszczeniu grządek przy kościele a także za prace przy oczyszczaniu kostki brukowej, które będą kontynuowane. Dziękuję Kubie i innym osobom za nawadnianie krzewów kwitnących i za ich pielęgnację pani Grażynie. W miarę możliwości wciąż prosimy o podobną pomoc także innych parafian. Podziękowania kieruję też do parafian, którzy wczoraj pomogli posprzątać kościół i otoczenie.

2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy w liturgii Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca. Pomodlimy się zatem przed Najświętszym Sakramentem o powołania do służby w kościele po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii.

3. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i adoracja będą od godziny 17.00. Wizyta u chorych będzie ustalana telefonicznie na indywidualne zgłoszenia (w zakrystii lub telefonem).

4. Z wtorku na środę gościć będziemy kilka 8 osób z dominikańskiej pielgrzymki z Krakowa. Natomiast z piątku na sobotę udzielimy noclegu pielgrzymce z Chrzanowa i okolicznych dekanatów. W tym roku będzie to grupa okrojona do 150 osób. Prosimy w miarę możliwości o ich zakwaterowanie (pielgrzymi powinni się zgłaszać u znajomych rodzin telefonicznie). Przewodnik zapewnia, że pielgrzymi przestrzegają wszystkich zaleceń  sanitarnych związanych z epidemią.

5. 11 sierpnia o godzinie 19.00 odbędzie się w naszej parafii pielgrzymkowe czuwanie, będące częścią tzw. Dekanalnych Wieczorów Pielgrzymkowych. Ich pełny program obejmujący 3 parafie prezentowany jest w tablicy ogłoszeń. W naszej świątyni będzie to nabożeństwo pokutne z konferencją, wieczór pojednania, Eucharystia i Apel Jasnogórski. Już teraz zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tej modlitwie.