«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020 r.

1. Wdzięczność wyrażamy paniom, które pomogły wczoraj przy sprzątaniu świątyni. Dziękujemy także panom za prace przy oczyszczaniu placu kościelnego z liści z przekwitłych krzewów.

2. Informujemy, że kancelaria parafialna będzie czynna od najbliższego wtorku. Prosimy jednak, aby ograniczać się do spraw absolutnie koniecznych z uwagi na panującą epidemię.

3. Przypominamy, że dzisiaj po Mszach świętych zbierane są ofiary na wsparcie Stolicy Apostolskiej. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W piątek o godzinie 19.00 odbędzie się za pośrednictwem internetu spotkanie  Wspólnoty „Chwalmy Pana.”

5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są one już niestety w nieco wyższej cenie. Za dużą płacimy 18 zł, a za małą 7 zł. Wdzięczni będziemy przy tej okazji za nieco większe datki na wsparcie naszych ministrantów. O godzinie 7.30 podczas Mszy św. będą też poświęcone opłatki. Prosimy by za opakowanie ofiarować chociaż 10 zł. Dochód przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

6. W zakrystii są nadal kalendarze Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł. Można je zakupić u siostry Heleny.

7. W miniony czwartek pochowaliśmy śp. Jarosława Masłowskiego. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu.

8. Z uwagi na ograniczoną przez epidemię frekwencję na nabożeństwach w tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych.

9. Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla odszedł w wieku 87 lat do domu Ojca tata ks. proboszcza śp. Tadeusz Tkacz. Jego osobę polecamy życzliwej modlitwie parafian. . Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę, 25.11.2020 o godz. 12:00, w parafii pw. św. Wojciecha w Częstochowie przy ul. Brzeźnicka 59.

10. W środę 25.11.2020 o godz. 12.00, w godzinie pogrzebu,  w naszym kościele w Bukownie, odbędzie się Msza św. żałobna za tatę ks. proboszcza.