«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej kończy czas Komunii św. wielkanocnej. Jutro obchodzić będziemy natomiast święto Nawiedzenia NMP. We wtorek pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dzieciach, zwłaszcza o naszych najmłodszych parafianach z racji Dnia Dziecka.

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte sprawowane będą według niedzielnego porządku. Po Mszy św. z godziny 9.00 będzie procesja z Najświętszym Sakramentem. Podobnie jak w roku ubiegłym (epidemia)odbędzie się ona wokół naszej świątyni. Do przygotowania i skromnej dekoracji ołtarzy prosimy o pomoc wspólnoty parafialne:

I ołtarz – kaplica św. Józefa: Rodziny Katolickie
II ołtarz – kaplica pogrzebowa: Wspólnota Chwalmy Pana
III ołtarz – kaplica Matki Bożej Częstochowskiej: Żywy Różaniec
IV ołtarz – krzyż papieski: Liturgiczna Służba Ołtarza i scholka

Wierni mogą w trakcie procesji korzystać z trawników, ale bardzo prosimy, by nie zadeptać krzewów. Panów prosimy o przetransportowanie ołtarzy z garażu pod plebanią na plac kościelny w środę o godz. 15.00, a po procesji o ich ponowne przewiezienie do miejsca przechowywania.

3. W oktawie Bożego Ciała odbywać się będą codziennie procesje eucharystyczne po nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa (w dni powszednie po Eucharystii z godziny 17.00). W przyszłą niedzielę będzie to natomiast po Eucharystii z godziny 16.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek (Boże Ciało) modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakonu będą razem z nabożeństwem czerwcowym po ostatniej Eucharystii (z godz. 16.00). W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godziny 16.15. Ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie o 17.30. Wówczas odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i ruszymy z procesją w ramach oktawy Bożego Ciała. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP połączone będzie z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół świątyni. Rozpocznie się ono o godz. 17.00. Msza św. z godziny 18.00 może w związku z tym być nieco opóźniona. Wizyta u chorych będzie w następnym tygodniu.

5. W piątek, mocą dyspensy udzielonej nam przez ks. biskupa Grzegorza, nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Odbędzie się także comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od tego dnia nie będzie już dodatkowych Mszy św. o godzinie 12.30 i o 17.30. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli nam na to, aby zapewnić więcej miejsc siedzących także na zewnątrz świątyni.