«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą 06.06.2021 r.

1. Ogromną wdzięczność wyrażam wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyłożyli rękę do uporządkowania placu kościelnego przed Uroczystością Bożego Ciała. Prace te trwały także w dniu wczorajszym. Niech dobry Bóg wynagrodzi włożony trud. Dziękujemy także naszym panom, oraz wspólnotom rodzin katolickich, ministrantom, scholce, Żywemu Różańcowi i Wspólnocie „Chwalmy Pana” za przygotowanie ołtarzy.

2. Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu świątyni w najbliższą sobotę o godzinie 8.30 parafian z ul. Wojska Polskiego i Zwycięstwa.

3. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych w ramach oktawy Bożego Ciała dzisiaj po Mszy św. z godz. 16.00, a od poniedziałku do środy po Mszy św. z godziny 17.00. Zakończenie oktawy będzie w czwartek o godz. 18.00. Po procesji poświęcimy wówczas wianki z ziół i kwiatów.

4. W piątek jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku  z tym nie ma tego dnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę uczcimy natomiast liturgicznym wspomnieniem Niepokalane Serce NMP.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. z godziny 16.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie z procesją wokół świątyni.

6. W związku z pielgrzymką do Częstochowy, informujemy, że zapisy na nią będą tylko do 27 czerwca. Mamy więc na decyzję tylko 3 tygodnie. Obowiązują dwie listy: zaszczepionych  2 dawkami i niezaszczepionych, maksymalna liczba osób niezaszczepionych nie może przekraczać 300 osób. Osoby zaszczepione przy zapisie okazują świadectwo szczepienia. Szczegółowe informacje dostępne są w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Koniecznie musi je przeczytać każdy pielgrzym.