«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 08.08.2021 r.

1. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim panom, którzy wspomogli parafię w wykoszeniu trawy i wygrabieniu szyszek na placu kościelnym. Całość tej pracy zajęła aż 3 dni.

2. W nocy z wtorku na środę skradzione zostały cynkowe rynny spustowe na kościele. Spowodowało to częściowe zniszczenie instalacji odprowadzającej deszczówkę z dachu świątyni. Straty związane z naprawą uszkodzeń będą znane dopiero po przeprowadzeniu niezbędnych napraw, ale na pewno są one znaczne i sięgną pary tysięcy złotych. Przy okazji tej przykrej informacji chcę gorąco podziękować panom Poldkowi, Janowi i Władysławowi za kilkugodzinną pracę przy prowizorycznej naprawie uszkodzonych spustów. Wszystko było na czas, bo następnej nocy rozpoczęły się obfite trwające 2 dni deszcze. Śledztwo w sprawie kradzieży prowadzi miejscowa policja. Z tego, co nam wiadomo podobne kradzieże miały też miejsce w innych parafiach.

3. W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Po wieczornej Eucharystii odbędzie się zatem nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół świątyni.

4. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. O godzinie 9.00 będzie tradycyjnie Msza św. w intencji Wojska Polskiego, zamówiona z intencji LOK-u i Klubu Żołnierzy Rezerwy. Podczas każdej Eucharystii będzie też błogosławieństwo i poświęcenie ziół i kwiatów.

5. Z radością gościmy w naszej parafialnej wspólnocie pielgrzymów z Archidiecezji Krakowskiej. Polecamy się ich modlitwom w czekającej ich drodze do Częstochowskiej Pani. Dziś jeszcze zawitają do nas pielgrzymi z Jaworzna, którzy jutro udadzą się na Jasną Górę razem z Pielgrzymką Olkuską.