«

»

Bukowno Najwszechstronniejszą Reprezentacją 32. Międzynarodowej Parafiady

Tegoroczna Parafiada została zainaugurowana w dniu 11 lipca Mszą Świętą pod przewodnictwem o. Mateusza Pindelskiego – Przełożonego Wyższego Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Parafiada jest tygodniowym świętem sportu, kultury i wiary. Są to prawdziwe rekolekcje, w których hasłem przewodnim 32. Parafiady był „Restart”.

Niestety w tym roku na parafiadę nie przyjechały drużyny zza granicy. Rywalizowały między sobą drużyny tylko z Polski, a było ich 18. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowało 15 uczniów i 3 opiekunki. Startowaliśmy w konkurencjach sportowych, konkurach wiedzy, plastycznych, wokalnych, konkursie recytatorskim, tańca i przedstawieniu teatralnym. Spotkało się to z wielkim uznaniem, ponieważ  pokazywaliśmy nasze umiejętności we wszystkich filarach parafiadowej triady (Świątynia, Stadion, Teatr). Rywalizacja sportowa przyniosła również wiele emocji. Wygrywaliśmy m.in. w ringo, badmintonie, tenisie stołowym, szachach, piłce siatkowej, lekkoatletyce. Stanęliśmy 46 razy na podium. Na pierwszym miejscu 15, na drugim 16 i na trzecim również 15 razy. Trzeba zaznaczyć, że każdy z uczestników zdobył przynajmniej jeden medal bądź statuetkę, a byli tacy, którym kilka razy wręczano nagrodę za miejsce na podium.

Galę zakończenia w dniu 16 lipca wraz z o. Jackiem Wolanem, rzecznikiem Parafiady, prowadziła młodzież, która w bardzo twórczy sposób prezentowała swoje reprezentacje w czasie inauguracji: Katarzyna Kodym z Parafii Matki Kościoła w Ruchnie oraz uczeń naszej szkoły Filip Chalcarz. Wszystkie te pojedyncze sukcesy w ogólnej rywalizacji sklasyfikowały nas na pierwszym miejscu i otrzymaliśmy piękny puchar dla Najwszechstronniejszej Reprezentacji na 32. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży.

 

Opiekunki: Agnieszka Karcz, Jolanta Oleś, Marianna Kluza