«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 22.08.2021 r.

1. Dziękujemy w imieniu całej wspólnoty parafialnej siostrze Helenie i pani Janinie za posprzątanie świątyni. Niestety, z ul. Wyzwolenia nikt nie odpowiedział na prośbę o pomoc w tej pracy. Wdzięczność wyrażamy też wszystkim, którzy w minionym tygodniu pomogli w porządkach na placu kościelnym. Z przykrością natomiast informujemy, że ktoś za nic ma 11 lat trwające upiększanie otoczenia świątyni. Zamiast zdobić kradnie, niszczy i szpeci. W minionym tygodniu doszło bowiem do wycięcia kilkunastu kwiatów na krzewach hortensji od strony ul. Kościuszki i ul. 1 Maja. Osoba, która to uczyniła nie ma widocznie w sobie odrobiny bojaźni Bożej. Sąsiadów mieszkających w pobliżu kościoła proszę w miarę możliwości o zwracanie uwagi na to, co dzieje się w jego najbliższym otoczeniu.

2. Druga przykra wiadomość jest taka, że firma mająca dokonać napraw skradzionych i poniszczonych rynien spustowych wycofała się ze zlecenia. Zmuszeni jesteśmy poszukać nowego wykonawcy. Wdzięczy jestem panu Grzegorzowi za zaangażowanie się w te poszukiwania.

3. Przypominamy, że dziś o godzinie 15.00 odbędzie się godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji uproszenia nowych powołań do kapłaństwa z naszej diecezji. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec.

4. W czwartek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. będzie odprawiona o godzinie 18.00. Tego dnia nie będzie czynna kancelaria parafialna.

5. Wspólnoty „Chwalmy Pana” oraz Żywy Różaniec, działające przy naszej parafii, zapraszają na projekcję filmu pt. „Broń nas w walce”. Film poprowadzi nas anielskim szlakiem objawień św. Michała Archanioła. Projekcja odbędzie się w najbliższy piątek (27 sierpnia) o godz. 19.00 w Sali widowiskowej  Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie przy ul Kolejowej 3.

6. Na zakończenie pragniemy wyrazić naszą wdzięczność panom Dionizemu Kasperkiewiczowi, Jerzemu Probierzowi i Zbigniewowi Czabanowi za odnowienie i konserwację kapliczki stojącej na Starczynowie w lesie przy szlaku św. Jakuba.

7. Ks. Karol pozostanie w naszej parafii jeszcze do przyszłej niedzieli włącznie. W związku z powyższym można zmówić Mszę św. w poniedziałek i wtorek, które odprawi w koncelebrze o godzinie 18.00 . Pozostałe dni są już zajęte.