«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 29.08.2021 r.

1. Dziękujemy ks. Karolowi za jego trwającą 30 dni posługę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy owocnej służby na stanowisku wicedyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej.

2. Informujemy, że naprawa spustów rynien dachowych powinna nastąpić w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.

3. Od poniedziałku powracamy do porządku Mszy św. sprawowanych w dni powszednie o godzinie 17.00 i 18.00. Od tego tygodnia będzie również czynna w sobotę kancelaria parafialna.

4. W środę o godzinie 8.00 będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku katechetycznego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 pomodlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godziny 16.15, w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca NMP o 17.15.

6. Wizyta u chorych: środa, od godziny 9.00- chorzy w blokach i na „Działkach”, czwartek, od godz. 8.30- chorzy w domach prywatnych i w blokach na 1 Maja.

7. Spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się w przyszłą niedzielę (5 września) o godz. 17.00 w kościele w Bolesławiu.

8. W minionym tygodniu odszedł do domu Pana z naszej wspólnoty śp. Stanisław Lorek. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 13.00.

9. W przyszłą niedzielę,  w związku z sytuacją w Afganistanie, odbędzie się po Mszach św. zbiórka na pomoc uchodźcom i migrantom. Będzie też odczytany list w związku ze zbliżającą się beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Adoracja comiesięczna odbędzie się w późniejszym terminie.

10. 2 października 2021 (sobota) odbędą się  w Parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie. W związku z tym prosimy, aby do następnej niedzieli zgłosili się do nas małżonkowie obchodzący w tym roku 25, 50, lub 60-tą rocznicę zawarcia małżeństwa, którzy chcą w tej uroczystości wziąć udział. Otrzymają imienne zaproszenie Księdza Biskupa. Formularze zgłoszeniowe są do odebrania w zakrystii już dzisiaj. W zgłoszeniu podajemy imiona i nazwisko, datę zawarcia małżeństwa oraz adres zamieszkania.