«

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 12.09.2021 r.

1. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 2062 zł z przeznaczeniem na pomoc migrantom i uchodźcom. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

2. Jutro, w 13 dzień miesiąca, po Mszy św. z godziny 18.00 będzie nabożeństwo fatimskie (różaniec i procesja). W czwartek (16 września) odprawimy natomiast po Mszy św. z godziny 17.00 nabożeństwo ku czci św. Andrzeja Boboli, a w piątek Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek przypada  święto Podwyższenia Krzyża św., a w sobotę św. Stanisława Kostki. Zachęcamy w te dni do liczniejszego udziału w Eucharystii.

4. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Bazylice pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu odbędzie się 24-godzinne rozważanie Męki Pańskiej. Rozpocznie się ono Mszą św. o godzinie 16.00, a zakończy następnego dnia we wspomnienie NMP Bolesnej również Eucharystią o godzinie 17.00. Pierwsze godzinne rozważanie poprowadzi ks. proboszcz Mieczysław Miarka. Zapraszamy do modlitwy wiernych z okolicznych parafii. Szczegóły w tablicy ogłoszeń.

5. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu, Matki Kościoła zaprasza na jesienną sesję rekolekcyjną, która odbędzie się w dniach 1-3 października w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Zapisy przyjmowane są do 27 września.  Szczegóły podajemy w tablicy ogłoszeń.

6. 19 września br. po Mszy Świętej z godziny 16:00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci z klasy III, chcących w tym roku przystąpić do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast 26 września br. po Mszy Świętej z godziny 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców i młodzieży z klasy VIII, chcących w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania.

7. Informujemy, że w zakrystii można zakupić w cenie 7 zł kalendarze na rok 2022 pt. Madonny Europy.

8. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca śp. Robert Patej, Wanda Szotek, Paweł Swędzioł i Józef Kaleciński. Pogrzeb śp. Pana Józefa odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00.

9. O godzinie 11.00 gościliśmy dzisiaj delegację żołnierzy na czele z ppłk Damianem Gwizdalem z 6 Batalionu Logistycznego im. gen. dyw. Ignacego Prądzyńskiego, będącego częścią słynnej 6 Brygady Powietrznodesantowej. Żołnierze wzięli udział w Eucharystii za śp. kaprala Grzegorza Noska w 17 rocz. śmierci.