«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 05.12.2021 r.

1. Przypominamy, że dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbierane są ofiary w ramach Pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z góry dziękujemy za złożone datki .

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Gorąco witamy w naszej wspólnocie ojca Grzegorza Misiurę, rektora Seminarium Ojców Pijarów w Krakowie, który je dla nas poprowadzi. W poniedziałek (6 grudnia) i wtorek (7 grudnia) Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o 9.00, 16.30 i 18.00, a  dzisiaj podczas każdej Eucharystii. Ponadto po Mszy św. z godziny 16.00 zapraszamy na specjalne spotkanie z ojcem rekolekcjonistą młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, oraz chętną młodzież z klasy 7 i ze szkół średnich. W poniedziałek i wtorek na godzinę 16.30 zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież. Ta Msza św. będzie odprawiona jako roratnia. Spowiedź będzie  jutro (6 grudnia) w godz. 8.30-10.00, a po południu od 16.00 do 16.40 i od 17.20 do 18.30. W związku z rekolekcjami we wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

3. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godzinach od 12.00 do 13.00 zapraszamy parafian do świątyni na modlitwę w ramach tzw. „Godziny łaski”. Eucharystię sprawować będziemy o godzinie 17.00 i o 18.00 z nowenną.

4. Po skończonych rekolekcjach adwentowych udamy się z wizytą do chorych. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o telefoniczne potwierdzenie wizyty. W czwartek ks. Adam odwiedzi chorych w domach prywatnych i w blokach przy ul. 1 Maja, a w piątek ks. proboszcz uda się do chorych na „Działkach” i w blokach. Obie wizyty rozpoczną się około 8.30.

5. W sobotę pochowaliśmy śp. Teresę Kosmowską. Zmarł także śp. Mieczysław Bućkowski, ale jego pogrzeb odbędzie się w Wolbromiu. Zmarłych polecamy życzliwej pamięci modlitewnej parafian.

6. W zakrystii możemy wciąż nabywać kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 10 zł.

7. W czerwcu planujemy zorganizować z naszej parafii autokarową pielgrzymkę do Włoch. Już teraz podajemy tę informację, aby zorientować się, co  do liczby osób, które byłyby zainteresowane udziałem w niej. Będzie ona obejmować 7 dni, a miejsca które odwiedzimy to: Asyż, Santa Maria Degli Angeli, Rzym, Watykan, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Manopello, Loreto, Padwa. Wszelkie pytania proszę kierować do Ks. Adama.

8. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na roraty w środę 8 grudnia na godzinę 17:00. Po Mszy św. zostaną im wręczone po uprzednim pobłogosławieniu  i poświęceniu medaliki i modlitewniki.