«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 12.12.2021 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach Pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Na ten cel ofiarowaliśmy 1858 zł.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy III tydzień Adwentu. Niedziela ta zwana jest niedzielą radości, ponieważ jej źródłem jest obecność Pana pośród nas i bliskie już święta Bożego Narodzenia. Znakiem tej radości jest różowy kolor szat liturgicznych i płonąca trzecia świeca w adwentowym wieńcu o tym samym kolorze.

3. W czwartek mamy 16 dzień miesiąca. Po Mszy św. roratniej pomodlimy się przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli o błogosławieństwo dla Ojczyzny, parafii i naszych rodzin. W piątek natomiast po Mszy św. z godziny 17.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Również w piątek odbędzie się kolejny parafialny Wieczór Uwielbienia o godz. 19:00, na który serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafianie, w tym Wspólnotę „Chwalmy Pana” . Przy okazji dziękujemy serdecznie naszym wiernym, którzy w dość licznej grupie wzięli udział w Godzinie łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dekanalny Wieczór Uwielbienia odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w Bolesławiu.

5. W zakrystii możemy wciąż nabywać kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 10 zł, a przy wejściu do kościoła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch z naszej parafii w terminie 8-14 czerwca 2022 r. Wydrukowany plan pielgrzymki możemy otrzymać w zakrystii. Osoby, które się już zdeklarowały, mogą zapisywać się na nią w zakrystii (ilość miejsc jest ograniczona). Szczegółowych informacji udziela  ksiądz Adam.

7. W piątek pochowaliśmy śp. Marię Kazibut. Jej osobę polecamy Bożemu Miłosierdziu.