«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 19.12.2021 r.

1. W ostatni wtorek rozpoczęliśmy prace na dekoracją świąteczną. Już dziś dziękuję panom oraz siostrze i pani Janinie za poświęcony czas, szczególnie w dniu wczorajszym. W najbliższe dni będzie potrzebna dalsza pomoc parafian. Jutro prace rozpoczną się o godzinie 9.00 przy montażu szopki i wtedy prosimy głównie panów. Natomiast po ostatniej Eucharystii (ok. 18.30) mile widziane są panie chętne do dekoracji choinek.

2. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie tego dnia Mszy św. wieczornej. Eucharystia sprawowana będzie w koncelebrze o godzinie 7.30. Będą to zarazem ostatnie w tym Adwencie roraty.

3. Tradycyjną częścią Wigilii jest wieczerza wigilijna spożywana w gronie rodzinnym. Ma ona charakter postny nie tylko z racji przypadającego wtedy piątku, ale również wynika z głęboko zakorzenionej w narodzie tradycji. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 2,1-20) i śpiewie kolęd. Dopiero po tej części składamy sobie życzenia, a potem zasiadamy do stołu.

4. W Wigilię sprawować będziemy o godzinie 22.00 Mszę św. Pasterską. Taca z tej Eucharystii przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą według niedzielnego porządku.

5. W drugi dzień świąt (zwykle św. Szczepana) obchodzić będziemy w tym roku jako Święto św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa (zawsze w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu). Taca będzie przeznaczona na wsparcie uczelni katolickich.

6. Informujemy, że od wtorku (względnie środy) będzie możliwość nabycia parafialnego kalendarza na rok 2022. W tygodniu będzie je można zakupić w zakrystii, a w niedzielę i święta przy wyjściu z Kościoła. Cena za kalendarz wynosi 20 zł. Będziemy wdzięczni, jeśli ktoś zechciałby ofiarować więcej, ponieważ pieniądze z dochodu będą wsparciem funduszu ministranckiego. Z jego środków został zakupiony ostatnio stół do gier, który wzbogacił wyposażenie sali  dla ministrantów.

7. W piątek pochowaliśmy śp. Stanisława Szotka. Jego osobę polecamy życzliwej pamięci modlitewnej wiernych.