«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

1. Jutro, w trzeci dzień Oktawy Bożego Narodzenia, przypada święto św. Jana Ewangelisty. Podczas Mszy św. o godzinie 17.00 będzie tradycyjnie obrzęd poświęcenia wina. Natomiast we wtorek przypada święto św. Młodzianków, wymordowanych przez Heroda.

2. W piątek mamy ostatni dzień roku. O godzinie 17.00 odprawimy w koncelebrze uroczystą Mszę św. dziękczynną. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Tego dnia mocą dyspensy udzielonej przez Księdza Biskupa nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę, w pierwszy dzień Nowego Roku, przypada Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Msze św. odprawiane będą według niedzielnego porządku. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godzinie 15.15.

4. Informujemy, że tzw. kolęda odbędzie się ze względu na okoliczności związane z szerzącą się epidemią według tej samej formuły, którą zastosowaliśmy poprzednim razem. W kościele sprawować będziemy Msze św. za rodziny zamieszkujące poszczególne ulice w naszej parafii. Podczas Eucharystii odmawiane będą specjalne modlitwy i udzielane błogosławieństwo. Porządek podamy w przyszłą niedzielę.

5. W związku ze zmianami odnośnie do kolędy, przeniesione zostają również Msze św. z godziny 7.00 na godzinę 17.00 i 18.00. W związku z powyższym prosimy o sprawdzanie intencji mszalnych zamówionych na najbliższy miesiąc.

6. Nadal możemy nabywać w zakrystii bądź przy wejściu do kościoła kalendarze parafialne w cenie 20 zł.

7. W ostatni wtorek pochowaliśmy śp. Helenę Borecką. Jutro  mamy dwa pogrzeby, o godzinie 11.00 pożegnamy śp. Władysława Curyło, a o 13.00 śp. Henryka Seweryna. Natomiast we wtorek o godzinie 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Aleksandry Łepko. Zmarłych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy podczas Pasterki ofiarą na tacę wsparli Fundusz Ochrony Życia w kwocie 1403 zł.