«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Uroczystości św. Brata Alberta Chmielowskiego, patrona diecezji 17.06.2012

1. Bardzo ciepło pragnę podziękować parafianom za udział w Uroczystości Nawiedzenia Parafii przez obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie Krwi bł. Jana Pawła II. Podziękowaniem tym obejmuję już wszystkich, którzy pomogli uroczystość zorganizować. W sumie bezpośrednio zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. Na ręce Pana Mateusza Jedynaka składam podziękowanie naszym strażakom z OSP Bukowno, za ich asystę powitalną (ze Starego Bukowna) i pożegnalną (do Olkusza) oraz nocną wartę honorową w kościele. Dziękuję pocztom sztandarowym, asyście strażaków, górników, hutników i parafian towarzyszącej obrazowi i relikwiom w czasie obu procesji. Wdzięcznością ogarniam służbę liturgiczną ołtarza, chór parafialny, scholkę młodzieżową, katechetów, siostrę zakrystiankę, pana organistę, księży „rodaków”, którzy w komplecie sprawowali nocną Eucharystię. Nade wszystko polecam łaskawości Bożej Was, Siostry i Bracia, którzy swymi modlitwami i czynnym zaangażowaniem w liturgię towarzyszyliście Jezusowi Miłosiernemu. Wierzę, że łaski Boga są bardzo obfite i nawet po pogodzie widać było, że Opatrzność Boża nad nami czuwała. Bóg zapłać wszystkim! Dziś jeszcze możemy nabyć obrazy Jezusa Miłosiernego, jako pamiątkę peregrynacji.
2. Dziękuję za złożone w czasie Mszy św. z Księdzem Biskupem Piotrem, ofiary na tacę. Nie znam kwoty, jaką ofiarowaliśmy, ale dziękuję Wam za hojność, która widać było gołym okiem.
3. Dziękuję za udział w procesjach w oktawie Bożego Ciała ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy z takim oddaniem czcili Jezusa Eucharystycznego.
4. Dziękuję za sprzątanie po uroczystościach nawiedzenia i oktawie Bożego Ciała, a za wczorajsze porządki parafianom z ul. Niepodległości 6-10, a proszę o pomoc w tę sobotę parafian z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego.
5. Dziękuję nowożeńcom Justynie i Mariuszowi oraz Aleksandrze i Mateuszowi za ufundowanie kwiatów do kościoła. Będziemy modlić się za nich podczas najbliższej nowenny.
6. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca śp. Jan Smok, którego powierzamy modlitewnej pamięci wszystkich parafian.
7. Dzisiaj na Placu Papieskim w Sosnowcu o godzinie 15.15 rozpoczną się uroczystości upamiętniające 13 rocznicę pobytu bł. Jana Pawła II w naszej diecezji. Głównym punktem obchodów jest Msza św. o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy!
8. W najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w budynku plebanii.