«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 01.05.2022 r.

1. Gorąco pragnę podziękować panom Janowi i Waldemarowi za całodzienną pracę przy przycinaniu i formowaniu krzewów iglastych na placu kościelnym oraz innych krzewów kwitnących. Pani Grażynie dziękuję natomiast za wykonanie prac związanych z przycięciem 85 znajdujących się na placu hortensji. Wdzięczność wyrażamy także naszym panom i pani Agnieszce za rozbiórkę Grobu Pana Jezusa

2. W najbliższy wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Obowiązuje nas uczestnictwo w Eucharystii. Msze św. będą sprawowane według niedzielnego porządku. O godzinie 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za Ojczyznę z intencji Rady Miejskiej. Kazania tego dnia wygłosi ks. dr Karol Nędza, który zapozna nas z historię krzyża papieskiego, który przyjmiemy podczas peregrynacji 12 i 13 maja oraz przygotuje nas do tego ważnego wydarzenia.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę po Eucharystii z godziny 16.00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo o powołania będzie w czwartek połączone z „majówką” o 17.30, w piątek adoracja i spowiedź od 16.00. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie podczas adoracji (nie będzie go o 17.30). W sobotę odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 17.15 połączone z „majówką”.

5. Wizyta u chorych będzie w środę od 8.30 (domy prywatne i bloki przy ul. 1 Maja) i w czwartek od 8.30 (bloki i „Działki”).

6. W następną niedzielę o godzinie 11.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji hutników i ich rodzin z okazji święta ich patrona św. Floriana przypadającego 4 maja, a o 12.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. Próba dla dzieci przed I Komunią św. będzie 4 i 5 maja 18.45, natomiast wyznanie wiary i spowiedź w sobotę 7 maja o godzinie 9.30. W związku z tym w sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

7. W tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej jest plan peregrynacji krzyża papieskiego w dniu 12 i 13 maja.

8. Spotkanie przed pielgrzymką do Włoch odbędzie się 10 maja o 18.45.

9. Rekordową kwotę 9006 zł ze skarbonek jałmużny wielkopostnej przekazaliśmy Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. Z wyrazami wdzięczności za tę hojność zwróciła się do nas w ostatni piątek Pani Prezes Małgorzata Czapla. Zapewniła o modlitwie i Mszy św. za darczyńców i naszą parafię 2 maja o godzinie 14.00. Tekst podziękowania możemy znaleźć w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.